Futboll Premier League Sport

“JEMI SKUADËR E FORTË”/ Harry Kane: Mund të bëjmë diçka speciale

Një tjetër fitore për të shkuar dy pikë larg Everton-it.

Tottenham-i i Jose Mourinho-s, por mbi të gjitha i Son dhe Kane, nuk ndalet më. 1-0 kundër Burnley-t dhe Premier League që po bëhet gjithmonë dhe më interesante, aq sa për të besuar edhe te titulli.

Sulmuesi anglez nuk e ka thënë hapur, por nuk i vë limite vetes për këtë sezon. Bashkë me Son janë dyshja (e sulmit) më pjellore e kampionatit dhe atëherë pse të mos mendohet për arritje të mëdha:

“Jemi një skuadër e fortë. Luajmë bashkë prej kohësh dhe jemi bërë më të fortë me blerjet e reja. Po bëjmë eksperiencë dhe e dimë se çfarë skuadre jemi dhe çfarë lojtarësh kemi në ekip”, ka thënë Kane.

“Është herë për të folur tani për Premier League, por jam i bindur se mund të bëjmë diçka speciale në këtë sezon. Mund të përmirësohemi akoma dhe mund të fitojmë më shumë besim duke fituar ndeshjet”.

Related posts

DISFATA ME PENALLTI NË FINALE/ As Muçi titullar nuk e ndihmon, vazhdon mallkimi i Legias në Superkupë

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Ylli i Premier League merr pasaportën për të luajtur me Kosovën (FOTO)

Delo.autor

KRITIKA TË ASHPRA PAS FITORES NDAJ REALIT/ Messi një shqetësim për PSG-në, ka kundër edhe… shokët

Delo.autor

Leave a Comment