Futboll Ligue 1 Sport

KARATE NË KAMPIONATIN FRANCEZ/ “Çmendet” mesfushori Le Tallec, goditje kung fu ndaj kundërshtarit (VIDEO)

Ndeshja e Ligue 1 mes Montpellier dhe Reims ishte parashikuar të shkonte ndryshe, me vendasit që shiheshin si favoritë.

Por ka ndodhur e kundërta: goleadë e Reims dhe 4-0 në favor të miqve kundër Montpellier. Megjithatë, rezultati ka mbetur në hije për shkak të asaj që ka bërë Damian Le Tallec në minutën e 42-të.

Mesfushori 30 -vjeçar francez është ndëshkuar me karton të kuq, i dyti për vendasit pas atij të marrë nga Hilton në minutën e 7-të, pasi ka goditur një lojtar kundërshtar me një lëvizje kung fu-je.