Futboll La Liga Sport

LËSHOHET “BOMBA” NGA SPANJA/ Drejtori Pedrerol: Mbappe do të luajë tek Real Madrid sezonin tjetër…

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Ka qenë drejtori Pedrerol ai që ka hapur puntantën e djeshme me këtë fjali: “Kylian Mbappe do të luajë te Real Madrid sezonin tjetër. Mbappe do të veshë fanelën e Realit. Ashtu si kam thënë prej javës së shkuar, ashtu si them tani. Kjo do të ndodhë sezonin tjetër”.

Një deklaratë e fortë kjo që bën tifozët e Realit të çmenden dhe nisin të ëndërrojnë. Sipas programit, akordi mes Mbappe dhe Perez është gjetur prej tashmë dy vitesh dhe pritet vetëm që të nënshkruhet.

Ideja e Realit dhe lojtarit ka qenë që të afrohej sa më pranë skadimit të kontratës (në vitin 2022) në mënyrë që të ulej drastikisht çmimi i kartonit.

Related posts

TENSION MES TIFOZERIVE/ Miqësorja mes Inter dhe “Zonjës së Vjetër” nis me sherr (VIDEO)

Delo.autor

ELIMINIMI NGA CHAMPIONS/ Gafat e Varane ia “heqin trurin” Ramos. Fytyra e kapitenit ka tërbuar rrjetin…

Delo.autor

PO SHKËLQEN TEK AJAX/ “Topçinjtë” ofrojnë 50 milionë euro për sulmuesin e kampionëve holandez…

Delo.autor

Leave a Comment