Boks Sport

KËRKON TË MBROJË TITULLIN ME ÇDO KUSHT/ Tyson Fury gjen rival për në dhjetor, gati sfida me boksierin kolumbian

Boksieri kolumbian Oscar Rivas mund të jetë rivali i ardhshëm i Tyson Fury, për duelin që britaniku pritet të zhvillojë në muajin dhjetor. Fury, kampion bote në peshën e rëndë, ka kërkuar të duelojë me çdo kusht këtë vit, ku do të mbrojë titullin e kategorisë WBC.

Sfida ndaj Wilder duket tashmë një mirazh, për shumë arsye, ndërkohë që lista e kandidatëve është e gjatë. Oscar Rivas, aktualisht klasifikohet i teti në renditjen e WBC-së. Një sfidë komode për Fury në prag të dueleve të mëdha me Joshua që ka planifikuar të zhvillojë vitin tjetër.

“Gipsy King po kthehet në shtëpi. Shihemi në dhjetor”, ka qenë komenti i Tyson Fury, që ka hequr dorë nga triologjia me Wilder, e planifikuar për t’u zhvilluar në dhjetor në Las Vegas.

Tyson Fury ka një rekord prej 30 fitoresh e 1 barazim në karrierën e tij. Ndërsa Oscar Rivas numëron 26 fitore dhe vetëm 1 humbje, atë ndaj Dillian Ëhyte, në korrik të vitit të kaluar.

Related posts

NJË HAP LARG INTER/ Trajneri i Marokut shpjegon pse Hakimi do të ketë sukses në Serinë A

Delo.autor

FUTBOLL NË BALTË/ Gazetari Artan Hoxha: Ndeshja Orikumi-Tomori u luajt karate sepse… (FOTO+VIDEO)

Isa.Autor

JUVENTUS NUK NJEH KUNDËRSHTAR/ Ronaldo i dhuron përmbysjen

Delo.autor

Leave a Comment