Futboll Shqipëri Sport

“KOMBËTARJA NUK KA STRATEGJI, S’DIMË PËR ÇFARË LUAJMË”/ Rudi Vata: Bënë mirë te Shpresat, por…

Ish-lojtari i Kombëtares, Rudi Vata, është shprehur se aktivizimi i 3 lojtarëve debutues titullar në një ndeshje delikate si ajo ndaj Kazakistanit, nuk është e duhura. I ftuar në “Ëndërr Kuqezi” në Rtsh, Vata është shprehur se në Kombëtare nuk ka një strategji dhe nuk dihet për çfarë luajnë.

“Prurjet e reja? Unë mendoj se këto janë të rëndësishme, sigurisht që duhet analizuar situata tani. Janë lojtarë që kanë bërë shumë mirë me ekipin e 21-vjeçarëve ku është Alban Bushi.

Është shumë mirë nëse iu japim mbështetje. Sot është një ndeshje delikate, nuk mund të aktivizosh 3 debutues menjëherë. Nëse ka një strategji, pasi nuk e dimë për çfarë luajmë dhe se cilat janë objektivat e kësaj Kombëtare.”, u shpreh Vata.

Related posts

MOTO GP/ Kampioni i botës drejt një operacioni të katërt në shpatull

Delo.autor

MERKATO E VERËS/ FSHF u interesua që të vishte fanellën e Shqipërisë, mesfushori drejt kalimit në Greqi

Delo.autor

Klopp: Nuk mendoja se një gjë e tillë mund të ndodhte, por lojtarët…

Sadik.Autor

Leave a Comment