Futboll Seria A Sport

KUMBULLA NUK U PREFERUA TITULLAR/ Roma “fut ujë” në mbrojtje. Benevento e ndëshkon për 5 minuta (VIDEO)

Mbrojtësi i Kombëtares, Marash Kumbulla, nuk u preferua titullar nga trajneri Fonskeka në përballjen e Serisë A ndaj Beneventos.

Tekniku portugez preferoi të improvizonte në vendin e shqiptarit, duke aktivizuar një mesfushor si Kristiante.

Ky eksperiment duket se po i kushton shtrenjtë Romës, pasi në minutën e 5-të, Benevento kaloi në avantazh me Kaprarin. Goli i skuadrës së Inzagit, erdhi pikërisht nga qendra e mbrojtjes aty ku ishin të pozicionuar Ibanez, Kristante dhe Mançini.

Related posts

FUTBOLLI NË ZI/ Ndërron jetë ish presidenti i ekipit të njohur (FOTO)

Delo.autor

LIVE/ Tunizia barazon gjithçka kundër Panamasë (VIDEO)

Isa.Autor

Reali në ‘gjumë letargjik’, asnjë transferim në merkaton e janarit

Q.Autor

Leave a Comment