Sport Të tjera

“KY VENDIM ËSHTË…”/ U përjashtua nga Roland Garros pasi doli pozitiv me Covid-19, tenisti hedh në gjyq turneun

Tenisti spanjoll, Fernando Verdasko në gusht të këtij viti doli pozitiv me Covid-19 pas testeve të kryera nga organizatorët e Roland Garros. Për pasojë ai nuk u lejua të marrë pjesë në kompeticion, i cili nisi një muaj më vonë.

Verdasko ka vendosur të hedhë në gjyq turneun francez. Tenisti spanjoll u shpreh se kjo ishte një fyerje për të duke i shkaktuar probleme në aspektin personal dhe profesional. Verdasko i ka paraqitur organizatorëve të turneut Roland Garros testet e fundit ku ka dalë negativ për koronavirus.

“Ky vendim i Roland Garros për të mos më lejuar të marr pjesë është fyes. Ata nuk pranuan të më bëjnë një test tjetër për të konfirmuar se jam negativ”, tha Verdasko.

fernando verdasko

Related posts

Befason De Gea, shikoni me çfarë automjeti mbërrin në stërvitjen e United (FOTO)

Sadik.Autor

ROBEN NË RADHËT E INTERIT/ Holandezi e pranon: Jam krenar për këto oferta, e ardhmja…

Delo.autor

KRITIKON LOJËN E GETAFES/ “Gardiani” Courtois: Ata përpiqen t’ju çorientojnë me faulla dhe ankesa tek albitri

Delo.autor

Leave a Comment