Futboll Shqipëri Sport

“LEGJEONARËT”/ Rroca vazhdon të shkëlqejë në Turqi, paraqitje pozitive edhe e Mavrajt. Ja vlerësimet…

Eduart Rroca vazhdon të shkëlqejë në Turqi, teksa ditën e djeshme ishte protagonist në dy golat e Istanbulsporit që mposhti Eskisehirsporin me rezultatin 3-0. Ish-mesfushori i Kukësit, dha asist dhe fitoi penallti, teksa ishte një nga më të mirët në fushë për skuadrën e tij.

Edhe Mavraj vazhdon të tregoj formë të mirë me skuadrën e Greuther Fyrth, ku edhe në fundjavën që lamë pas ishte një pikë kyçe në mbrojtje.

Ndonëse Atalanta u mposht 3-1 nga Sampdoria, Gjimshiti tregoi paraqitje pozitive në fushë, njëjtë si Ivan Balliu te Almeria.

VLERËSIMI I “SOFASCORE”, PËR LEGJIONARËT, PËRGATITUR PËR “PANORAMA SPORT”

Related posts

MODRIC feston me “Topin e Artë”/ Tifozi SHQIPTAR i bën KOMENTIN EPIK (FOTO)

Isa.Autor

RIVALITETI PËR TITULLIN/ Fundjavë “mizerabël” për HYSAJN dhe NAPOLIN, INTERI nis të ëndërrojë

Isa.Autor

“Nuk është lehtë të përshtatesh në…”, Ish-lojtari i Barcelonës i dërgon letër Coutinhos

Delo.autor

Leave a Comment