Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Champions: Mbyllet ndeshja Manchester City-Porto. Rezultati 3-1

Starton ndeshja Manchester City kundër Portos në Etihad Stadium, e vlefshme për Champions League.

Djemtë e Guardiolës hynë edhe në këtë edicion në Ligën e Kampionëve me pretendime të mëdha, kështu që ata kërkojnë që ta nisin sa ma mirë edicionin e ri.

Pep Guardiola sonte në sulm ka startuar me treshën e tij të njohur të sulmit Aguero, Mahrez dhe Sterling që është edhe kapiten i skuadrës sonte. City është në Grupin C të Ligës së Kampionëve ashtu si edhe Porto e Olympiakos e Marseille.

 

LIVE/ Manchester City – Porto 3-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 65/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Ilkay Gundogan.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 20/ Manchester City barazon shifrat me golin e shënuar nga Sergio Aguero.

MINUTA 14/ Porto kalon në avantazh me golin e shënuar nga Luis Diaz.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Flamurtari-Tirana. Mbyllet pjesa e parë

Delo.autor

”Thembra e Akilit” në futbollin shqiptar, FSHF del me deklaratë zyrtare

Sadik.Autor

BYLIS-LAÇI/ Vendoset baraspesha në “Adush Muça”, Nuabueze tund rrjetën (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment