Ndeshjet Live Sport

LIVE/ La Liga: Mbyllet ndeshja Levante-Real Madrid. Rezultati 0-2

Real Madridi do të luajë ndeshjen e radhës kundër Levantes prej orës 16:00. Kampionët nuk kanë bindur në këto javë të para, por kanë fituar pikët, ata që janë më të rëndësishme.

Ka ndryshime në formacionin titullar, pasi Courtois luan nga minuta e parë. Ramos dhe Varane në qendër, ndërsa Nacho si titullar në krah të djathtë. Mendy mbetet titullari në krahun e majtë duke fituar përfundimisht duelin me Marcelon.

Modric, Casemiro dhe Valverde do të luajnë në mesfushë, pasi Kroos është i dëmtuar. Asensio rikthehet si titullar, ashtu si Vinicius Junior që do të jenë në mbështetje të Benzemasë. Trajneri francez duket se ka humbur besimin te Odegaard që nuk po e aktivizon nga minuta e parë që prej dy ndeshjeve të para. E njëjta situatë dhe me Luka Jovicin.

 

LIVE/ Levante – Real Madrid 0-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90+5/ Real Madrid dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Karim Benzema.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 16/ Real Madrid kalon në avantazh me golin e shënuar nga Junior Vinicius.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

FITORJA NDAJ ROMËS/ Kështu e shikon Ronaldo gjyqtarin kur konsultohej me VAR (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

“DEVOLLI” SURPRIZA E RE E FUTBOLLIT SHQIPTAR/ Flet kryebashkiaku Duro: Ja ëndrrat e mëdha për qytetin tonë të vogël

Delo.autor

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Conte vjen në Manchester me 5 lojtarë të… Interit

Delo.autor

Leave a Comment