Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Leeds-Manchester City. Rezultati 1-1

Manchester City sot do ta këtë përballë testin Leeds United ku ka udhëtuar në stadiumin epik Elland Road ku do të përballet me skuadrën Leeds United.

Përballje kjo paksa e vështirë për Cityn pasi që dihet se Leeds United deri me tani ka pasur paraqitje të mira, madje ajo i kishte shkaktuar kokëçarje edhe skuadrës së Liverpool ku kampionët mezi kishin arritur ta merrnin një fitore.

Sot, megjithatë Leeds do të jetë pa lojtarin në formë Harrison ku në vend të tij ka startuar Alioski, lojtar ky nga Maqedonia e Veriut që pritet të luajë kundër Kosovës më 8 tetor. Në anën tjetër Guardiola sulmin sonte ia ka besuar treshes Mahrez, Sterling dhe Torres. Nga minuta e parë sot ka startuar edhe blerja më e re e City, Dias që është në partneritet me Laporte.

 

LIVE/ Leeds – Manchester City 0-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 59/ Leeds barazon shifrat me golin e shënuar nga Rodrigo.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 17/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Raheem Sterling.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

Griezmann i ekzaltuar nga suksesi: Sot do të fle unë me Kupën e Botës

Isa.Autor

REAGIMET NDAJ ARBITRIT/ FIGO flet për kartonin e kuq të RONALDOS: M’u duk pak i…

Isa.Autor

LIVE/ Celta Vigo-Barcelona, Gomez kalon në epërsi vendasit

Delo.autor

Leave a Comment