Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Manchester City-Arsenal. Rezultati 1-0

Manchester City e pret sonte në Etihad Stadium Arsenalin me disa mungesa në sulm dhe në mesfushë. Në anën tjetër Arsenal hynë më i përgatitur në këtë ndeshje.

City në këtë ndeshje ka startuar pa Kevin De Bryene, i cili është kthyer me një lëndim nga ndeshja me Kombëtaren e Belgjikës, por për Chelsea po ashtu mungojnë edhe Jesus dhe disa lojtarë të tjerë.

Megjithatë, për City kanë startuar Aguero, Sterling dhe Mahrez që pritet t’i shkaktojnë kokëçarje mbrojtjes se Arsenalit.

Në anën tjetër, të Arsenali nuk ka shumë befasi në formacion pasi që skuadra londineze nuk ka të lënduar në përbërjen e saj të parë dhe ashtu si është pritur, Arteta ka startuar me Aubameyang, Pepe e Willian në sulm.

Xhaka po ashtu ka startuar për Gunners derisa blerja e re, Thomas Partey është në bankën rezervë.

 

LIVE/ Manchester City – Arsenal 1-0

 

Mbyllet ndeshja

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 24/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Raheem Sterling.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

NJË MAKINERI E VËRTETË “LUFTE”/ Levandosvki është “monstruoz”, nuk do ta besoni sa gola ka shënuar në 4 muaj

Delo.autor

Lautaro dhe dy armë/ INTERI “harron” ICARDIN: “Varka” e Spaletit gjen drejtimin e duhur

Isa.Autor

PAS BARAZIMIT NDAJ TIRANËS/ Trajneri Shkëmbi: Nuk i vlerësoj lojtarët me 2 ndeshje, ja çfarë nuk më pëlqeu…

Delo.autor

Leave a Comment