Futboll Premier League Sport

NGA DASHURI NË URRJETJE/ Ja një tjetër arsye e largimit të Gareth Bale nga Real Madrid…

Që pas rikthimit te Totenhemi, po zbulohen akomë më shumë arsye të krisjes së Garet Bejlit me Real Madridi. Sipas medias spanjolle “Cadena SER”, futbollisti uellsian nuk pranoi t’i reduktohej paga me 10% pas shpërthimit të pandemisë në Spanjë dhe mbarë botën.

Kampionët në fuqi të Spanjës vendosën që të dhuronin bonuset për fitoren e titullit kampion dhe të ulnin me 10% pagat e lojtarëve pasi koronavirusi dhe ndërprerja e aktiviteteve futbollistike krijoi një dëm të madh financiar te Reali dhe shumë klube të tjera të Europës.
Bejl është huazuar deri në fund të sezonit te Totenhemi dhe gjasat janë që pas përfundimit të këtij sezoni Totenhemi ta blejë.

Related posts

DO TË LUHET MIQËSORE MES FERONIKELIT DHE MILAN/ Serbët e shfrenojnë fantazinë: Urreni “Kuqezinjtë” se luan me shqiptarët…

Delo.autor

GJICI NUK KURSEN AS STAFIN PAS ELIMINIMIT NGA KUPA/ Në stolin e Kukësit për sezonin tjetër projektohet…

Delo.autor

“SHPRESOJ TË KTHEHEM SË SHPEJTI PËR…”/ Rezultoi pozitiv me Covid-19, flet lojtari i Atleticos!

Delo.autor

Leave a Comment