Futboll Seria A Sport

“MILAN KA PËR DETYRË TË LUAJË NË CHAMPIONS”/ Ikona “kuqezi”: Juventus dhe Inter janë superiorë për titullin, por…

Ish-futbollisti i njohur i Milanit në vitet ’90-të dhe 2000 Demetrio Albertini gjykon se skuadra e tij e zemrës duhet të luftojë për të marrë pjesë sezonin e ardhshëm në Ligën e Kampioneve.

Ai theksoi se Juventusi dhe Interi janë pretendentët kryesorë për të fituar këtë edicion kampionatin italian, por shtoi se mund të ketë të papritura. Ish-mesfushori kujtoi se Milani Serinë A në vitin 1999, kur askush nuk i jepte shanse ekipit të Alberto Zakeronit.

“Rezultatet e Milanit pas rinisjes së kampionatit i kanë një karakter tjetër skuadrës. Derbi është një ndeshje ndryshe, fitorja e tij të jep besim dhe të udhëzon që çfarë qëllimesh të realizosh. E di që është e vështirë, por Milani e ka për detyrë të renditet mes katër ekipeve më të mira të Serisë A. Titulli kampion? Juventusi dhe Interi janë superior, por unë me Milanin fituam titullin kampion në vitin 1999, kur askush nuk besonte. Sidoqoftë, në fund fiton ai që menaxhon më mirë momentet e vështira”, u shpreh ikona e Milanit Demetrio Albertini.

Related posts

LIVE/ Liga e Kombeve: Anglia për “hakmarrje” ndaj Kroacisë, shqiptarët e Zvicrës kundër yjeve belgë

Isa.Autor

OPEROHET ARBËR ZENELI/ Ja sa do të mungojë ylli i “Dardanëve” (FOTO)

Delo.autor

REALI NË KOLAPS/ Lopetegui nuk e do më këtë SUPER lojtar në Madrid

Isa.Autor

Leave a Comment