Futboll Kategoria Superiore Sport

REZULTOI POZITIV ME KORONAVIRUS/ Trajneri Starova: E kuptova para se të bëja tamponin dhe nisa…

Sulejman Starova hyn tek trajnerët fitues në Shqipëri. Kohët e fundit iu desh të përballojë një tjetër sfidë delikate, por edhe këtë herë ia ka dalë mbanë. Prej afro 10 ditësh ai është izoluar në shtëpi sepse ka rezultuar pozitiv me COVID 19.

Për këtë arsye nuk mundi të shkonte as në dekorimin nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, me titullin “Mjeshtër i Madh” tri ditë më parë. Ai u përfaqësua nga vajza e tij e madhe në ceremoninë e organizuar për disa nga ish-futbollistët e Partizanit.

I kontaktuar nga “Panorama Sport”, Starova ka deklaruar se tani është në gjendje të mirë, por për 4 ditë iu desh të përballej me temperaturë të lartë dhe dhimbje muskujsh. “Katër ditë kam pasur temperaturë të lartë dhe dhimbje muskujsh në gjithë trupin. E fillova shpejt kurën, para se të bëja tamponin sepse bëra skaner.

Aty dolën pikat e bardha që ishin fillimi COVID 19. Pas tri ditësh kurimi, më erdhi përgjigja që isha pozitiv. Menjëherë nisa me “bombardim” ilaçesh: serum-antibiotik hollues gjaku vitamina c+d… Kjo më ndihmoi që ta merrja veten”, tha Starova për gazetën.

Related posts

MERR PËRGJEGJËSINË E KRIZËS/ Gattuso: Nuk mund t’u falim atyre 45 minuta

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Ronaldo bën gjestin fisnik për popullin portugez!

Delo.autor

Pritja ishte e gjatë, por Neymar tashmë është gati për…

Sadik.Autor

Leave a Comment