Futboll Premier League Sport

RIKTHEHET TEK FITOJA/ Manchester City-it i mjafton një gol kundër “Topçinjve”, mësuesi mposht nxënësin

Manchester City është kthyer te fitorja në Premier League pasi ka mundur 1-0 Arsenal-in në javën e pestë.

Një fitore e rëndësishme për Qytetarët që janë paraqitur në këtë ndeshje pas një humbje dhe një barazimi të marrë në dy  takimet e fundit.

Sfida e luajtur në Etihad Stadium është vendosur nga një gol i Sterling në minutën e 23-të.

Kjo ka qenë fitorja e shtatë radhazi në kampionat për City-n kundër Arsenal-it. Skuadra e Pep është ngjitur ne vendin e 10-të me shtatë pikë, ndërsa Topçinjtë janë në të pestin me 9 pikë.

Related posts

LAPSUSI I GAZETARES KRIJON SITUATË KOMIKE/ Mesfushori Barella lëshon batutën epike: Në fakt isha minus 7 vjeç…

Delo.autor

“Corriere dello Sport” dhe “Daily Mail” zbulojnë trajnerin e ri të Chelsea

Sadik.Autor

EMPOLI – INTER/ “Zikaltërit” kërkojnë fitoren për t’iu afruar Napolit (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment