Futboll La Liga Sport

ZHGËNJEN “LOS BLANCOS”/ Surpriza e La Liga-s e mposht dhe e kap në krye

Real Madrid ka pësuar një humbje befasuese në javën e gjashtë të La Liga-s.

Skuadra e Zidane, në fakt, është mundur nga Cadiz në shtëpi. Skuadra e ngjitur këtë vit në La Liga e ka nisur shumë mirë sezonin dhe tani kryeson renditjen me pikë të barabarta (10) me madrilenët, por këta të fundit kanë një ndeshje më pak.

M iqtë kanë zhbllokuar rezultatin me Lozano-n në minutën e gjashtëmbëdhjetë dhe kanë arritur ta mbrojnë avantazhin deri në fund.

Related posts

SHQIPËRIA U-21/ Telashe për “kuqezinjtë”, 2 futbollistë braktisin grumbullimin për shkak dëmtimi. Ja emrat…

Delo.autor

SHKODRA NË FESTË/ Vajzat e Vllaznisë vazhdojnë rrugëtimin në Europë pas 6 golave dhe penalltive

Delo.autor

Këto janë mbrojtësit më të mirë të këtij sezoni në Evropë

Sadik.Autor

Leave a Comment