Futboll Seria A Sport

STARTI ZHGËNJYES I KAMPIONATIT/ Klubi i Serisë A mendon për trajner të ri. Në pole Sarri dhe Spaleti

Klubi i Fiorentinës ka zhgënjyer në startin e edicionit të ri të Serisë A. “Vjollcët” e Xhuzepe Iakinit, kanë grumbulluar vetëm 4 pikë në 4 ndeshje, teksa barazimi ndaj Specias, nuk është pritur aspak mirë nga drejtuesit e Fiores, të cilët po mendojnë për një ndryshim të mundshëm në pankinë.

Ditën e sotme, në mediat italiane, kanë qarkulluar 2 emra mjaft të njohur, që shihen si alternativa të mundshme për të zëvendësuar Iakinin. Bëhet fjalë për Mauricio Sarrin, i cili është në bisedime me Juventusin për prishjen e kontratës, si dhe Luçiano Spaleti, i cili së fundmi drejtoi Interin.

Kujtojmë që edhe Spaleti duhet të zgjidhë çështjen e kontratës me klubin zikaltër, e cila përfundon në fund të këtij sezoni. Fjala e fundit i mbetet presidentit Roko Komiso, për të vendosur në lidhje me të ardhmen e stolit të Fiorentinës.

Related posts

GARA PËR “TOPIN E ARTË”/ De Bruyne jep votën e tij: Çmimin e meriton ai që ka bërë dy sezonet e fundit…

Delo.autor

KËRKOHEJ ME ÇDO KUSHT NGA TRAJNERI ZIZU/ Ramos fton mesfushorin te Real: Dyert janë gjithmonë të hapura për…

Delo.autor

ÇFARË PO NDODH TEK INTERI/ Tre DISFATAT e zikaltërve. Nga eleminimi tek mposhtja nga vendi i 18

Delo.autor

Leave a Comment