Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS/ Dortmund dhe Lazio bëjnë detyrën, askush si talenti Haaland në Europë

Borussia Dortmund ka mundur 3-0 Club Brugge në shtëpi dhe tani kryeson Grupin F të Champions League me nëntë pikë.

Heroi i ndeshjes ka qenë i përhershmi Erling Haaland, autor i një dygolëshi (18′, 60′). Goli tretë i verdhezinjve është shënuar nga Jadon Sancho (45′).

Gjiganti norvegjez tani kryeson renditjen e golashënuesve të këtij edicioni të Champions League me 6 gola.

Fitore edhe për Lazio-n, që ka mundur 3-1 në shtëpi Zenit-in në Olimpico. Protagonisti i ndeshjes ka qenë Immobile me dy gola (3′, 55′ pen.). Parolo (22′) ka qenë autori i golit të dytë të lacialëve, ndërsa Dzyuba (25′) ka shënuar golin e vetëm të rusëve.

Bardhekaltrit mbajnë vendin e dytë me tetë pikë.

Related posts

FRIKA NGA KORONAVIRUSI/ Futbollistët e Marseille bëjnë tamponin e Covid-19, shikoni reagimin e tyre (VIDEO)

Delo.autor

QEVERIA LEJON TË RINISË KAMPIONATI/ Ja cili është shteti i parë që do të vazhdojë sezonin futbollistik

Delo.autor

JUVENTUS-BRESCIA/ Sarri starton me dyshen Higuain-Dybala, ja vendimi për CR7 (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment