Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS/ Juventus triumfon me “POKER”, Sulmuesi Morata spektakolar

Juventusi kthehet te fitorja në Champions pas humbjes ndaj Barcelonas dhe e bën me kundërshtarin më të dobët të grupit, Ferencvaros, që pasi reziston të paktën një pjesë loje, me vetëm një gol të pësuar nga Alvaro Morata, në pjesën e dytë çekuilibrohet totalisht dhe pëson edhe 3 të tjerë.

Eshtë po Morata që me asist të Ronaldos gjen dopietën personale.

Më pas, portieri i Ferencvarosit bëhet protagonisti dhe ngjitet në katedër, duke dhuruar dy topa te këmbët e Dybala, që nuk fal, edhe pse goli i katërt është autogol, pasi mbrojtësi në tentativë për ta laguar e fut në rrjetë.

Ronaldo – Spektatori i festivalit të golave ​​të Juventusit, nga ana tjetër një Ferencvaros më shumë se modest. Në pjesën e parë ai godet shpërdoron një mundësi joshëse, ende i mungon ritmi i ndeshjes, por vendos të paktën një asist në tabelë…

Në mbrëmjen kur rivali i tij Leo Messi shënon ndaj Dinamo Kiev, Ronaldo duhet të dalë nga fusha me një 0 sa i përket topit në rrjetë…

Related posts

MILAN I SIGURON STËRVITJE GJATË KARANTINËS NË FUSHË/ Por Ibra gjobitet nga autoritetet me një shifër qesharake

Delo.autor

Bledar Hodo: Vllaznia ka përvojë, Teuta personalitet

Sadik.Autor

PAQE PA GOLA NË INTER-FIORENTINA/ Conte i pakënaqur: Vendi i dytë është i pari i humbësve…

Delo.autor

Leave a Comment