Futboll Sport

DISFATA E THELLË NDAJ SPANJËS/ Gjermania mendon largimin e trajnerit Low. “Piketohet” zëvendësuesi

Pas humbjes turpëruese 6-0 ndaj Spanjës, Hoakim Lëv i ka orët e numëruara në pankinën e kombëtares gjermane.

Sipas gazetës ʺBILDʺ, Federata Gjermane e Futbollit ka hedhur sytë tek një trajner tjetër dhe i preferuari i tyre është trajneri i Bajernit të Mynihut, Hans Diter Flik.

Nuk është e lehtë tja shkëputësh trajnerin skuadrës kampione gjermane por federata po bën të pamundurën ta ketë për vete teknikun.

Kombëtarja e panzerave nuk pësonte një humbje të tillë që në vitin 1931 ndaj Austrisë që i ka shënuar 6 herë.

Related posts

‘Bomba’ e merkatos/ Real Madridi i rrëmben Barcelonës objektivin e verës

Sadik.Autor

Brazili i madh, sa i vogël përballë skuadrave europiane

Isa.Autor

PRANË MARRËVESHJES/ Milani bind Chelsea me ofertën e fundit! Bakayoko drejt kthimit tek “Kuqezinjtë”

Delo.autor

Leave a Comment