Bundesliga Futboll Sport

E BUJSHME NGA SPANJA/ Haaland dhe Dortmund kanë një akord, Real Madrid qëndron në dritare

Në Spanjë janë të sigurt, bomberi norvegjez Erling Haland i pagabueshëm në portat e skuadrave të Bundesligës gjithashtu edhe ato të Champions-it, ka një akord total me klubin e tij Borusian e Dortmundit për tu transferuar me një klub tjetër.

Sipas medias spanjolle ʺASʺ, akordi është I vlefshëm vetëm në vitin 2022, dhe në këtë pike sulmuesi 20-vjeçar I pëlqen Real Madridit që është në ʺpoleʺ për bomberin e Dortmundit. Haland është emër shumë i përfolur këto ditë merkatoje pasi edhe Liverpul dhe Mançester Junajtid kanë filluar lëvizjet për të.

Related posts

“SHOW” ME DRITA DHE HIMNI I CHAMPIOSIT/ Shikoni çfarë po ndodh në stadiumin e ri Kombëtar (VIDEO)

Delo.autor

Spekulimet për Largimin nga Milan, ky reagim nga Suso nuk pritej

Q.Autor

BËRI SHPENZIME TË MËDHA NË MERKATO/ Ja si “Zonja e Vjetër” rikuperoi paratë për blerjen e CR7

Delo.autor

Leave a Comment