Futboll La Liga Sport

E FUNDIT/ Tronditen yjet e Barcelonës, klubi ul rrogat në mënyrë marramendëse. Ja shkaku…

Barcelona ka dalë me një komunikatë zyrtare ku ka njoftuar se ka ulur rrogat e futbollistëve duke i shpëtuar krizës financiare. Yjet e Barcas kanë rëndë dakord me klubin që të kenë një reduktim prej 122 milionë eurosh në borderonë e pagave.

Një lëvizje e tillë i jep frymëmarrje klubit pas një periudhe shumë të vështirë financiare në sezonin 2019-20. Bilancet e edicionit të kaluar kishin rritje të mëdha të borxhit.

Lojtarët kanë rënë dakord, por Barca nga krahu tjetër duhet të paguajë 50 milionë euro në një periudhë 3-vjeçare. Futbollistë si Pique dhe Ter Stegen që kanë rinovuar deri në vitin 2024 kanë ulur momentalisht pagat e tyre, që më pas t’i rimbursohen në vazhdim. E njëjta taktikë është përdorur dhe për Frenkie De Jong dhe Clement Lenglet.

Related posts

Rrëfehet Kane: Në jetë askush nuk ta zgjat dorën, doja t’i tregoja familjes se mundi i tyre nuk shkoi dëm

Q.Autor

Iniesta, për lamtumirën e tij: Po bëhet gjithnjë e më e vështirë…

Sadik.Autor

Franck Ribery: Topin e Artë të 2013-ës ma vodhën!

Q.Autor

Leave a Comment