Futboll Sport

THUR ELOZHE PËR “PERANDORIN”/ Zanetti: Adriano ishte i jashtëzakonshëm, debutimi i tij ka ardhur gjatë një… (VIDEO)

Në një intervistë të dhënë për ESPN Brazil, Javier Zanetti ka folur për Adriano-n.

Ish-kapiteni i Inter-it i ka thurur elozhe brazilianit për cilësitë e tija në fushë, por veçanërisht jashtë saj.

Zëvendëspresidenti i klubit zikaltër e ka kujtuar kështu Perandorin:

“Adriano ka ardhur tek Inter-i në momentin e tij më të mirë. Një sulmues shumë i fuqishëm. Mbaj mend se debutimi i tij ka ardhur gjatë një miqësoreje me Real Madrid, në Santiago Bernabeu, dhe shënoi me goditje dënimi”.

“Gjuajtja ka qenë shumë e fortë, fatmirësisht nuk goditi murin përndyrshe sot do të flisnim për të gjëra të tjera. Një sulmues i jashtëzakonshëm. Një shok shumë i mirë për grupin. Kemi ndarë momente shumë të bukura brenda dhe jashtë fushës”.

Related posts

INTER MENDON PËR TË ARDHMEN/ “Zikaltërit” firmosin kontratë 5-vjeçare me sulmuesin 19-vjeçar…

Delo.autor

MARRËVESHJA INTER-MANCHESTER UNITED/ Ndryshojnë planet për Lukakun, ja shkaku

Delo.autor

MESAZH KLUBIT PËR 100 MILIONËSHIN/ Mbrojtësi Rudiger: E dua në ekip

Delo.autor

Leave a Comment