Futboll Seria A Sport

E TRISHTË/ Sapo kishte firmos me skuadrën e re, futbollisti vdes në aksident automobilistik

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut Anele Ngcongca vdiq tragjikisht mëngjesin e sotëm në një aksident automobilistik në qytetin e Durbanit.
Mediat e huaja shkruajnë se 33-vjeçari kishte firmosur një marrëveshje huazimi me ekipin AmalZulu. Por, gjatë rrugës së kthimit, automjeti i tij është përplasur keq duke i shkaktuar lëndime fatale mbrojtësit afrikan.

Anele Ngcongca pati një karrierë të mirë në Europë duke fituar 2 tituj kampionë të Belgjikës me klubin Genk. Ai përfaqësoi Afrikën e Jugut 53 ndeshje, duke marrë pjesë dhe në Kupën e Botës të vitit 2010.

Related posts

ANCELOTTI E NIS ME KËMBËN E MBARË/ Kishim pak tension, Milik si Shevçenko

Isa.Autor

“AUSTRALIAN OPEN”/ Organizatorët “zëvendësojnë” tenistin Federer me ish-numrin 1 në botë

Delo.autor

Elisabetta Galimi “hajmalia” e Juventusit në finalen ndaj Milanit

Sadik.Autor

Leave a Comment