FITORE ME PËRMBYSJE/ Manchester United mposht Evertonin e Anchelottit

Mançester Junajtid rikthehet tek fitorja duke mundur Evertonin e Ançelotit në transfertë 1-3.

Sfida nisi në rrugën e duhur për të besuarit e Ançelotit me golin e 1-0 nga Bernat në minute e 19-të, por befas klubi nga Liverpuli e gjeti veten në malore duke pësuar dy gola të menjëhershëm me autor Bruno Fernandes i cili shënoi dopietë në minutën e 25-të dhe në të 32-ën. Kishte vend për festë edhe për Edinson Kavanin në minutën e 95-të golin e fitores 1-3 por edhe golin e tij të pare me fanelën e ʺdjajve të kuqʺ.

Pas 7 sfidave skuadra e drejtuar nga Oleguna Sholshjaer shkon në vendin e 13-të me 10 pikë, ndërsa Everton renditet në vendin e 5-të me 13 pikë të grumbulluara.