Futboll Premier League Sport

FITORE SPEKTAKOLARE/ Kampionët e Anglisë mposhtin Leicester, Jota shkruan historinë

Liverpool ka mundur 3-0 Leicester-in në javën e 9-të të Premier League dhe ka kapuar Tottenham-in në krye të kampionatit anglez me 20 pikë.

Të Kuqtë i kanë siguruar tri pikët që në pjesën e parë, duke siguruar një avantazh të dyfishtë me një autogol të Evans dhe një gol të Jota-s.

Portugezi është bërë lojtari i parë në historinë e Liverpool-it që ka shënuar në katër ndeshjet e para të kampionatit të luajtura në shtëpi.

Goli i tretë i Liverpool-it është realizuar nga Firmino.

Kjo humbje e ka lënë Leicester-in në vendin e katërt me 18 pikë.

Related posts

Etrit BERISHA NUK frikësohet nga Izraeli: Barazimi nuk është keq, Skocia prova vendimtare

Isa.Autor

SYNON TË BËJË HISTORINË NË EURO 2020/ FIFA i kujton botës: Waw! Kosova 15 ndeshje pa…

Delo.autor

SKANDAL/ Ish-lojtari i Gjermanisë në telashe, i’u gjetën 30 foto të fëmijëve të abuzuar seksualisht

Delo.autor

Leave a Comment