FITORJA E DYTË RADHAZI/ Start i frikshëm i Vllaznisë, thyen Skënderbeun në Korçë

Dy ndeshje 6 pikë. Start fantastik për Vllazninë këtë sezon. Skuadra shkodrane ka mposhtur me rezultatin 0-2 në transfertë Skënderbeun e Juljan Ahamatajt, në një sfidën të menaxhuar mjaft mirë nga skuadra kuqeblu, e cila u tregua cinike në fushën e lojës.

Ishte sulmuesi Dilaver ai që zhbllokoi sfidën në minutën e 33-të pas një kombinimi fantastik mes Isaevskit dhe Krujës, ky i fundit asistoi për sulmuesin i cili nuk fali brenda zonës. Për golin e dytë mendoi braziliani Da Silva në minutën e 42-të. Me këtë triumf Vllaznia ngjitet në kuotën e 6 pikëve, duke kryesuar e vetme, teksa korçarët mbeten 1 pikë në 2 ndeshje.