“JASHTËTOKËSORI” NË STOL/ Titullari i Barcelonës del kundër Koeman: E duam në fushë

Barcelona fitoi me rezultatin 5-2 ndaj Real Betisit. Trajneri Ronald Koeman vendosi ta niste ndeshje pa Leo Messin si titullar. Ai la argjentinasin për 45 minuta në stol, ndërsa kapiteni u aktivizua në pjesën e dytë.

Jordi Alba u pyet pas ndeshjes për diçka të tillë dhe foli hapur. “Unë dhe i gjithë ekipi e duam Messin që ta kemi gjithmonë në fushë. Sot ishte vendimi i Koemanit për ta lënë në stol.

“Këtë sezon ne mbrohemi më mirë dhe mendoj se jemi duke bërë një punë të mirë. Sot ishim më lart se Betis dhe e merituam plotësisht fitoren”, – tha ai pas Messit.