Futboll Sport

KORONAVIRUSI/ FIFA merr vendimin për shtyrjen e Kupës Botërore të Klubeve. Ja data dhe vendi…

FIFA ka lëvizur Kupën Botërore të Klubeve këtë sezon nga dhjetori në shkurt të 2021 për shkak të kufizimeve të “COVID-19”. Kampionët e Europës, Bajerni i Mynihut që fitoi Ligën e Kampionëve në gusht, do t’i duhet të mendojë për këtë kompeticion në muajin shkurt. Kujtojmë që turneu do të luhet në Katar, nga data 1 deri 11 Shkurt.

“Kupa Botërore e Klubeve Katar 2020 ka qenë subjekt përparësi në kampionatet e klubeve kontinentale të konfederatave”, tha FIFA.

“Futja e protokolleve të rrepta të kthimit në lojë kanë lehtësuar një rifillim të suksesshëm të kampionateve të klubeve kontinentale, e fundit e të cilave është planifikuar të përfundojë deri në fund të janarit 2021”, u shpreh qeveria botërore e futbollit.

Related posts

ËNDËRRON TË FITOJË CHAMPIONSIN ME INTER/ Milan Skriniar optimist: Ka ardhur koha që ta mposhtim…

Delo.autor

“I MALLKUAR”/ PANUCCI i tërbohet me përkthimin në konferencën për shtyp: Katastrofë!

Isa.Autor

Kur Zlatko Dalić ishte emigrant në Shqipëri, sot në finalen e Botërorit…

Sadik.Autor

Leave a Comment