Champions League Futboll Sport

LIVERPOOL-ATALANTA/ Klopp bën revolucion në mbrojtje, Gjimshiti nis titullar (FORMACIONET ZYRTARE)

Liverpool-i dhe Atalanta kanë publikuar formacionet zyrtare për sfidën e Champions League që do të luhet mbrëmjen e sotme në Anfield.

Është konfirmuar, kundër çdo parashikimi, Mane në sulm, ndërsa Klopp ka bërë një revolucion në mbrojtje.

Për sa i takon Atalanta-s, Gjimshiti do ta nisë titullar, me Gasperini-n që ka vendosur të shtojë një mesfushor, Pessina, dhe të luajë pas një qendërsdulmues të mirëfilltë.

Formacionet zyrtare

Liverpool (4-3-3) Becker; N. Williams, R. Williams, Matip, Tsimikas; Jones, Wijnaldum, Milner; Salah, Origi, Mané.

Atalanta (3-5-2) Gollini; Toloi, Romero, Djimsiti; Hateboer, de Roon, Pessina, Freuler, Gosens; Ilicic, Gomez.

Related posts

Juventus nuk beson te talenti, e shet për 20 milionë Euro

Isa.Autor

ZYRTARE/ Ish-futbollisti i Juventus-it merr drejtimin e skuadrës italiane

Delo.autor

Nga FRONI në HUMNERË, bëhet gati KOKA e parë për t’u prerë te BAYERN

Isa.Autor

Leave a Comment