Futboll Seria A Sport

“MILANI IM PO GËRMON UJIN TEK PUSI DHE…”/ Batuta e trajnerit Stefano Pioli por edhe premtimi i madh

“Gjithmonë më pëlqen të mendoj pozitivisht. Unë gjithmonë kam besuar në djemtë e mi. Ne gjithmonë përpiqemi të fitojmë, por jemi vetëm në fillim. Ne jemi si ata që sapo kanë filluar të gërmojnë një pus për të gjetur ujë, duam të gjejmë burimin por është akoma larg dhe ne ende duhet të punojmë shumë”.

Stefano Pioli, trajneri i Milanit, foli sot në konferencë për shtyp përpara ndeshjes ndaj Lille në Europa League. Milani mbërrin si i pari në këtë përballje në “San Siro”, por nuk duhet të kënaqet aspak me këtë. Të paktën i këtij mendimi është trajneri, që në konferencë ka shpjeguar gjithçka.

“Qëllimi ynë është që gjithmonë të udhëheqim ndeshjet. Ne duam të jemi proaktivë. Ne jemi një ekip i ri, por gjithashtu i pjekur për mënyrën se si zbresim në fushë”

“Ne e dinim që në këtë periudhë do të kishim shumë ndeshje. Nesër kemi një ndeshje të rëndësishme kundër një ekipi të fortë, ne jemi të përqendruar vetëm në vazhdimin e rrugës sonë në mënyrën më të mirë të mundshme.”

“Ne kemi filluar një udhëtim por jemi vetëm në fillim. Ne duhet të vazhdojmë të kemi guximin të rritemi”.

“Komplimentet ulin nivelin? Nuk mendoj kështu. Forca jonë ka qenë gjithmonë ekuilibri. Ne e dimë që akoma mund të përmirësohemi shumë, por gjithashtu e dimë që jemi të vetëdijshëm për atë që po bëjmë. Kundërshtarët janë gjithmonë më mirë të përgatitur për t’u përgatitur, ne nuk mund ta ndryshojmë qëndrimin tonë. , ne nuk kemi fituar asgjë dhe prandaj kemi akoma shumë për të bërë ”.

E prisnit këtë ndikim nga Diaz dhe Dalot?

“Ata u morën për cilësitë e tyre dhe ne jemi të kënaqur që ata ishin menjëherë të gatshëm. Ata i kuptuan shpejt mekanizmat tanë, janë të rinj, por me shumë dëshirë dhe ambicie. Sa për të ardhmen e tyre, nuk flas, sepse ka drejtuesit që merrren me këtë çështje”.

Related posts

MERKATO E BUJSHME/ Real Madrid nuk e do më, Beckham i hape dyert e Inter Miami-t mbrojtësit…

Delo.autor

Laurent Blanc te Chelsea e kryer! Zyrtarizmi punë orësh

Sadik.Autor

LUKS DHE PARA/ RONALDO çmend londinezët, shpenzon 31 mijë euro për dy shishe…

Isa.Autor

Leave a Comment