Moto GP Sport

MOTO GP/ Portugezi Oliveira siguron “pole” në pistën e shtëpisë

Piloti portugez Miguel Oliveira me motorin KTM siguroi sot pasdite “pole position” në pistën e Portimao (Portugali). Ai dha kohën 1’38”892, duke lënë pas italianin Franco Morbidelli me Yamaha Petronas dhe Jack Miller me Ducati Pramac.

Kjo është gara e fundit sezonale e MotoGP, që në provat zyrtare solli jo pak surpriza. Kjo edhe për faktin se është një pistë pak e njohur për pilotit.

Kampioni i saposhpallur i botës, spanjolli Joan Mir me Suzuki, do ta nisë garën nga vendi i 22-të, ndërsa Valentino Rossi me Yamaha u klasifikua në vendin e 19-të.

Related posts

I HABIT TË GJITHË ME DEKLARATËN/ Mbrojtësi Chiellini: Objektivi jonë i momentit është të sigurojmë një vend në…

Delo.autor

NJË LAJM I MIRË DHE NJË I KQE BRENDA DITËS/ Mbrojtësi rezulton negativ ndaj COVID-19, por humb Kombëtaren

Delo.autor

NDESHJA RUMANI-SPANJË/ Trajneri Moreno kërkon të bëjë historinë me “La Roja”

Delo.autor

Leave a Comment