Futboll La Liga Sport

NDEZ POLEMIKAT PËR TË ARDHMEN E “PLESHTIT”/ Guillem Balague: Messi do të transferohet në Premier tek klubi…

Cila do të jetë e ardhmja e Leo Messi-t?

Pleshti mund të vendosë tyë largohet  me kosto zero nga Barcelona dhe të nënshkruajë me një klub tjetër.

Pas zërave të shumtë që kanë folur për një transferim të mundshëm të argjentinasit te Manchester City, në Angli janë të bindur se mund të ketë një tjetër pretendente për Leon: Chelsea.

Sipas The Sun, që ka cituar gazetarin spanjoll Guillem Balague, Chelsea mund të futet në garë për argjentinasin nëse ky i fundit do të lirohej me kosto zero nga katalanasit.

Londinezët nuk do të kishin asnjë problem ekonomik për t’ia paguar rrogën dhe mund të vendosë të vihet në lëvizje për goditjen e bujshme.

Related posts

Shaqiri këndon para shokëve, ata qeshin me të (VIDEO)

Sadik.Autor

INTER-TORINO/ Zikaltërit” janë lider të kampionatit dhe duan vazhdimësinë pozitive (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

DERBI I MADONINËS/ “Zikaltërit” përfitojnë një penallti, Calhanoglu nuk fal nga pika e bardhë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment