Futboll Seria A Sport

PËSOI TËRHEQJE MUSKULARE/ Ja sa duhet të presin tifozat e Milanit për ta parë Ibran në fushë

Për të kuptuar më mirë shkallën e dëmtimit të Zlatan Ibrahimovic, tifozët e Milanit duhet të presin edhe 10 ditë, megjithatë është e sigurtë mungesa e gjigantit suedez në 3 ndeshjet e radhës për Milanin, pikërisht në dy sfidat e Europa League ndaj Lille e Celtic dhe në takimin e kësaj fundjave në Serie A ndaj Fiorentinës.

Ibra ka pësuar një tërheqje të lehtë dhe pas 10 ditësh do t’u nënshtrohet analizave të tjera, gjithsesi nëse gjendja e tij përmirësohet gjatë këtyre 10 ditëve atëherë mund të ndodhë që Zlatan të rikthehet edhe menjëherë në fushë, edhe pse gjasat janë që Ibra të mungojë 3 deri në 4 javë.

Related posts

BIND SKEPTIKËT PËR GOLAT E SHËNUAR/ Benzema kërcënon serbin Jovic, ja problemi kryesor

Delo.autor

Tronditet Bayern Munich: Arturo Vidal, në sallën e operacionit

Sadik.Autor

Një surprizë dhe tre rikthime, dita e parë e Flamurtarit të Dajës

Isa.Autor

Leave a Comment