Futboll Sport

E TRISHTË/ Sporti shqiptar në zi. Humb jetën një nga figurat…

Sporti shqiptar në përgjithësi dhe Fieri në veçanti, humb një tjetër figurë të dashur.

Legjenda e basketbollit fierak, Kozma Mone, është ndarë sot nga jeta në moshën 83-vjeçare, duke lënë pas një karrierë të gjatë sportive.

Image

Kushdo e mban mend ekipin e Apolonisë, i cili ka shënuar rezultatet më të larta gjatë kohës kur drejtohej nga i madhi Mone.

Titujt dhe nderimet për të kanë qenë të shumta dhe të merituara, ku mes të tjerash është vlerësuar dhe si “Qytetar Nderi”.

 

Related posts

Kupa e Anglisë/ Chelsea pret Bournemout, United luan në transfertë

Delo.autor

Autogol qesharak në ndeshjen Chelsea – Crystal Palace

Q.Autor

ALLISON NË HISTORI/ Braziliani transferohet tek Liverpooli për një shifër REKORD

Isa.Autor

Leave a Comment