Futboll Sport

“ÇËSHTJA” SUAREZ/ Flet avokati: Juventusi rrezikon shumë në rast se…

Lidhur me pezullimet dhe të hetuarit e çështjes “Suarez” ka folur edhe avokati që po e ndjek ecurinë burokratike të këtij procesi. Në një deklaratë për mediat ai ka vënë në dukje rreziqet që i kanosen Juventusit duke deklaruar.

“Nuk besoj se Juventusi është palë korruptuese, por dukshëm për ‘përshpejtimin’ e burokracive ka dhënë garanci që në të ardhmen do t’i ngarkonte të tjera detyra universiteti që në këtë rast nuk bën një figurë të mirë.
Nëse avokati që është përfshirë në çështje si përfaqësues i Juves pranon se klubi i ka dhënë detyra të caktuara, atëherë bardhezinjtë do të rrezikonin shumë duke iu nënshtruar drejtësisë sportive”.

Related posts

I BEFASON TË GJITHË ME DEKLARATËN/ Ylli i Serisë A: Jam në dijeni për interesimin e Inter

Delo.autor

Besoni ose jo/ matematicienët zbulojnë formulën për të pritur penalltitë

Sadik.Autor

Willian, alternativa tjetër nëse dështon Griezmanni

Sadik.Autor

Leave a Comment