Futboll Sport

E BUJSHME/ Arabia Saudite nuk lejon tifozët, Superkupa e Spanjës ndryshon destinacion. Ja ku do të zhvillohet…

Superkupa e Spanjës mund të luhet në atdhe. Pasi Arabia Saudite nuk ka lejuar grumbullimet në terrenet publike si pasojë e koronavirusit, tashmë kompeticioni i futbollit iberik mund të rikthehet sërish në Spanjë.

“El Pais” raporton se Superkupa mund të luhet në rajonin e Andaluzisë. Real Madrid, Barcelona, Atletik Bilbao dhe dhe Real Sociedad janë 4 skuadrat që do të luftojnë për të fituar trofeun. Superkupa luhet në datat 13-17 janar (gjysmëfinalet në datat 13 dhe 14 janar, ndërsa finalja në 17 janar në stadiumi “La Cartuja” të Seviljes.

Related posts

Refuzoi miliardat e Bayern/ Talenti i Hamburg: Më mjaftojnë paratë që fitoj nga… (VIDEO)

Isa.Autor

E BUJSHME/ Zbulohet kundërshtari i radhës për McGregor, është befasi!

Isa.Autor

STATISTIKAT E CHAMPIONS/ Juventus fatlum, Bayen Munich “makineri” golash. Inter renditet i pari për…

Delo.autor

Leave a Comment