Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Maldini e pëlqen, Milan gjurmon mbrojtësin shqiptar të Serie A…

Edhe pse nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje me Napolin deri tani, kapiteni i Kosovës Amir Rrahmani ka përfunduar në valët e radarit të Milanit. Mediat pranë klubi napolitan shkruajnë se dy drejtuesit e “Djallit” Paolo Maldini dhe Frederik Masara kanë piketuar Rrahmanin si njërin prej 3 mbrojtësave që mund të sillen në janar në “San Siro”.

Dy krerët e lartë milanistë kanë mbresa të mira nga paraqitjet e qendërmbrojtësit me Veronën dhe ekipin përfaqësues.

Megjithëse në një intervistë Rrahmani pranoi se do të ndryshojë situata e tij te Napoli, gjasat që mund të huazohet në të ardhmen mbeten të mëdha.

Related posts

NGA COVID-19 ME VUAJTJE TEK NUMRI 10/ Mesfushori i Milanit: Në garë për titull, por objektivi është…

Delo.autor

DOPIETA NË DEBUTIM ME INTER/ Correa përsërit bomberat paraardhës. Ja lista e sulmuesve…

Delo.autor

KRITIKON ZGJEDHJET E BAYERN MUNICH/ Matthaus: Kanë humbur tre lojtarë të rëndësishëm që i jepnin thellësi skuadrës

Delo.autor

Leave a Comment