Futboll La Liga Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Ansu Fati dhe familja e tij bëhen ortak i klubit të Barcelonës

Barcelona është gjithnjë dhe më shumë e Ansu Fati.

Siç ka bërë të ditur vetë klubi në faqen zyrtare dhe në rrjetet zyrtare, talenti, aktualisht i dëmtuar, është bërë ortak i klubit dhe do të mund të thotë fjalën e tij në çështjet “politike”.

Ansu Fati dhe familja e tij kanë marrë teserën që iu jepet anëtarëve zyrtarë të Barcelona-s dhe ka të drejtën për të votuar për vendimet e klubit.

Emri i lojtarit të ri, domethënë, lidhet akoma më shumë me klubin që e ka bërë të njohur në skenat e futbollit europian.

Problemi i vetëm: Ansu Fati nuk do të mund të votojë në zgjedhjet e ardhshme sepse për ta bërë një gjë të tillë duhet të kesh të paktën një vit si ortak i klubit.

Related posts

MILAN KAPITULLON/ Atalanta mposht “Kuqezinjtë” me goleadë

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Laçi-Kukësi. Rezultati 1-0

Delo.autor

E PABESUESHME/ ZIDANE rikthehet te JUVENTUSI, ja pozicioni që do të mbulojë

Isa.Autor

Leave a Comment