Futboll Kategoria Superiore Sport

FITORE E MERITUAR/ Vllaznia mposht Apoloninë falë Hoxhaj dhe vazhdon në krye të renditjes

Vllaznia ka mposhtur minimalisht Apoloninë ditën e sotme, në ndeshjen e vlefshme për javën e 10-të në Kategorinë Superiore.

Ndeshja nisi keq për shkodranët, të cilët u rrezikuan disa herë në fillim nga vendasit. Megjithatë Ardit Hoxhaj në minutën e 40’, vendosi qetësinë të shkodranët, duke shënuar golin e avantazhit pas një krosimi të Gurishtës.

Pjesa e dytë ishte më e qetë, me shkodranët  që ruajtën avantazhin për të marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në krye të renditjes.

Related posts

E BUJSHME/ Një tjetër SIMEONE tek skuadra e Atletico Madrid, kushton…

Isa.Autor

Chievo interesohet për, qendërmbrojtësi 22-vjeçar nga Rumania

Sadik.Autor

LIVE/ Teuta-Kukësi: Rreziku i parë te Frashëri, Bushiç nuk shtyn dot drejt rrjetës (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment