FITORJA E DYTË RADHAZI/ Kampionët e Superiores mposhtin Apoloninë në “Selman Stërmasi”

Tirana ka siguruar fitoren e dytë radhazi në kampionat nën drejtimin e trajnerit Nevil Dede, teksa ka mposhtur Apoloninë me rezultatin e pastër 3-0.

Një takim i dominuar ky nga kampionët në fuqi. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, teksa në fragmentin e dytë të lojës, bardheblutë, arritën të shënonin plot 3 herë.

Ismailgeci, ishte ai që hapi serinë e golave në minutën e 49-të. Ndërkohë që Batha, pas asistit fantastik të Muçit, dyfishoi shifrat në të 77-të. Kapiteni i Tiranës, i ktheu “reston” 3 minuta nga fundi talentit bardheblu, me një asist nga mesi i fushës, ku Muçi nuk fali duke vulosur shifrat në 3-0.