Futboll Premier League Sport

“KA SUPER PERSONALITET, MË KA GODITUR”/ Arsenali “i fali” Milanit… Bennacer. Në Londër pendohen keq

“Ka super personalitet, më ka goditur!” Paolo Maldini u ekspozua kështu për Ismael Bennacer, që ishte një goditje e saktë e Milanit.

Investimi kushtoi 16 milion euro, por lojtari tani vlen më shumë se trefish sot. Në kontratën e mesfushorit algjerian ka një klauzolë përfundimi prej 50 milion eurosh, e cila mund të ushtrohet vetëm në vitin 2021 nga ekipe të huaja.

Klubi kuqezi tashmë po mendon për një rinovim për ta hequr atë ose për ta rregulluar atë në një shifër më të lartë.

Gazetari Fabrizio Romano në Calciomercato.com shpjegoi se te Arsenal ka akoma ata që nuk mund ta kuptojnë se si ishte e mundur të linte Bennacer të arratisej.

Algjeriani kishte luajtur në sektorin e të rinjve të Topçinjve, të cilët në verën e vitit 2019 nuk e ushtruan klauzolën që do t’i kishte lejuar ata ta merrnin lojtarin përsëri në Londër.

Trajneri i atëhershëm Unai Emery nuk e konsideroi Bennacer për projektin e tij teknik-taktik, kështu që Milani ishte në gjendje të finalizonte operacionin me Empoli.

Për Arsenalin ishte e mjaftueshme për të barazuar ofertën e kuqezinjve prej 16 milionësh për ta rikthyer algjerianin.

Drejtuesit e Milanit ishin shumë të shpejtë dhe shtysa ishte mbi të gjitha e Paolo Maldini, i cili bëri telefonatën vendimtare për të zhbllokuar marrëveshjen dhe ia doli. Por, sot Arsenali “qan” shansin që i iku…

Related posts

ÇËSHTJA “JUVENTUS-NAPOLI”/ Ja data kur do të jepet vendimi përfundimtar…

Delo.autor

Historia mund të përsëritet, zbulohet përse Liverpool beson te fitimi i Champions (VIDEO)

Sadik.Autor

COVID-19/ Boksieri Povetkin del pozitiv me koronavirus, anullohet revanshi me Whyte

Delo.autor

Leave a Comment