Futboll Seria A Sport

ZBULOHEN PRAPASKENAT/ Capello: Ishte një lojtar që nuk e doja, por më pas…

Fabio Capello ka zbuluar për Sky Sport një prapaskenë që ka ndodhur gjatë kohës kur drejtonte Roma-n dhe që ka patur lidhje me një lojtar që ai nuk e donte në skuadër, por që më pas e ka bërë të ndryshojë mendim.

E quanin The Wall ku luante. Dhe kishte një arsye për këtë. Askush nuk mund ta kalonte kur ishte në formë. Po flasim për Walter Samuel, ish-mbrojtës i inter-it dhe Roma-s, i cili nuk ka qenë shumë i vlerësuar te verdhekuqtë.

“Kur drejtuesit e Roma-s kanë marrë Samuel, kam menduar se nuk ishte në lartësinë e duhur. Më dukej keq në stërvitje, më pas drejtuesit e Boca-s më kanë shpjeguar se në përballjet një kundër një ishte i pakalueshëm dhe cilësitë e tij kanë dalë në pah më vonë”.

“Duhet durim me lojtarët”, ka thënë Capello.

Related posts

E PABESUESHME/ Klubi i Serisë D: Kemi marrë SHQIPTARIN që ka ndalur RONALDON

Isa.Autor

Pogba në Madrid? Mourinho reagon ashpër pas raportimeve se ka prishur marrëdhëniet me francezin

Q.Autor

NUK ËSHTË NË PLANET E ZIDANE/ Gareth Bale “vë në lojë” drejtuesit e Real Madrid

Delo.autor

Leave a Comment