Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Champions: Mbyllet ndeshja Barcelona-Juventus. Rezultati 0-3

Sfidë për vendin e parë në grup.

Por Barcelona-Juventus është edhe Leo Messi kundër Cristiano Ronalsdo: sfida e 36 mes dy alienëve. Bardhezinjve u duhet një fitore me dy gola diferencë dhe duke shënuar të paktën tre për të fituar grupin: një mision aspak i lehtë, por katalanasit nuk po kalojnë një moment të mirë.

Koeman ka bërë disa ndryshime në krahasim me formacionin që ka humbur 2-1 në kampionat kundër Cadiz. Trincao dhe Pedri kompletojnë sulmin me Messi dhe Griezmann. Në mesfushë, një rast i ri për ish-yllin e bardhezinjve Pjanic, ndërsa mbrojtje Araujo do të jetë në krah të Lenglet. Kthehet Morata për Andrea Pirlo-n, me spanjollin që do të luajë në krah të CR7 në sulm. Kthehet edhe Buffon nga minuta e parë.

LIVE/ Barcelona – Juventus 0-3

Mbyllet ndeshja

MINUTA 52/ Juventus thellon shifrat me golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo me penallti.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 20/ Juventus dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Weston McKennie.

MINUTA 13/ Juventus kalon në avantazh me golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo me penallti.