Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Europa League: Mbyllet ndeshja Milan-Celtic në “San Siro”. Rezultati 4-2

Milani do të luajë sonte ndaj Celtic ndeshjen e 5-të në grupet e Europa League dhe duhet vetëm fitorja për djemtë e Stefano Piolit, për të mos diskutuar kualifikimin deri në ndeshjen e fundit, edhe pse gjithçka natyrisht lidhet me ndeshjen tjetër Lille-Sparta Prague.

Trajneri Stefano Pioli, i rikthyer me ndihmësin e tij Murelli, ka zgjedhur disa ndryshe te formacioni, në krahasim me ndeshjen ndaj Fiorentina.

 

LIVE/ Milan – Celtic 4-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 82/ Milan dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Brahim Diaz.

MINUTA 50/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Jens Hauge.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 26/ Milan barazon shifrat me golin e shënuar nga Samu Castillejo.

MINUTA 24/ Milan ngushton ngushton shifrat me golin e shënuar nga Hakan Calhanoglu.

MINUTA 14/ Celtic dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Odsonne Edouard.

MINUTA 8/ Celtic kalon në avantazh me golin e shënuar nga Tom Rogic.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

MERKATOJA E JANARIT/ Solskjaer merr vendimin: Dera e “Djajve të Kuq” është e mbyllur në të dyja kahët

Delo.autor

TRANSFERIMI I BUJSHËM/ Ronaldo te Juventusi, ky është reagimi i yllit argjentinas (FOTO)

Isa.Autor

TRAGJEDI E RËNDË NË FAMILJEN E SPORTISTIT/ Kunati i vret gruan dhe djalin (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment