LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Sassuolo-Milan. Rezultati 1-2

Milani do të zbresë në fushë në orën 15:00 për të kërkuar fitore në fushën e vështirë të Sasuolos. Për shkak të mungesave të shumta të Ibrahimoviçit, Rebiçit, Kjaerit, tekniku Stefano Pioli ka bërën ndryshime të detyruar në formacionin bazë.

Kalulu, Tonali, Diaz do të jenë titullarë nga minuta e parë. Sfida me Sasuolon do të jetë tepër e vështirë duke patur parasysh rezultatet pozitive që skuadrat kanë bërë këtë edicion.

Kujtojmë që kuqezinjtë luajnë në të njëjtën orë me Interin.

LIVE/ Sassuolo – Milan 1-2

Mbyllet ndeshja

MINUTA 89/ Sassuolo ngushton shifrat me golin e shënuar nga Domenico Berardi.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 26/ Milan dyfishon sërish shifrat me golin e shënuar nga Alexis Saelemaekers.

MINUTA 12/ Ndërhyn VAR dhe anulon golin e Hakan Calhanoglu për pozicion të parregullt.

MINUTA 10/ Milan dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Hakan Calhanoglu.

MINUTA 1/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Rafael Leao.