Futboll I pakategorizuar Premier League Sport

“TËRMET” 6 BALLË NË “OLD TRAFFORD”/ Manchester United mposht me goleadë Leeds dhe ngjitet në vendin e tretë

Manchester United ka marrë një fitore të thellë dhe të rëndësishme në Premier League.

Djajtë e Kuq kanë mundur 6-0 Leeds-in dhe janë ngjitur në vendin e tretë të renditjes me 26 pikë, pesë larg kreut dhe me një ndeshje për të rikuperuar.

Protagonistët e sfidës kanë qenë McTominay dhe Bruno Fernandes, autorë të dy dygolëshave.

Kjo është hera e parë që United ka shënuar të paktën 6 gola në një ndeshje të kampionatit që nga largimi i Alex Ferguson nga klubi. Hera e parë në nëntë vite.

Një humbje e rëndë për ekipin e Loco Bielsa-s, që mbetet në vendin e 14-të me 17 pikë.

Related posts

GAFA ME HIMNIN E SHQIPËRISË/ Ja data kur UEFA do ndëshkojë Francën

Delo.autor

“MESSI ËSHTË NJË DHURATË E JETËS”/ Pochettino: PSG ka bërë diçka të “çmendur”, misioni i tij është vetëm një

Delo.autor

AUDI 15 VJEÇAR NË SHITJE/ Ky është çmimi i pabesueshëm i makinës së parë të Cristiano Ronaldo

Isa.Autor

Leave a Comment