Futboll Seria A Sport

SASSUOLO PËSOI GOL PAS 6 SEKONDASH NGA “KUQEZINJTË”/ Sulmuesi Caputo: Nuk kishte vëmendje në atë rast…

Francesco Caputo, sulmuesi i Sassuolo i cili hyri në pjesën e dytë të ndeshjes kundër Milanit, foli për Sky Sport pas humbjes 2-1 në shtëpi:

“Fillimi i një loje duke pësuar një gol pas 6 sekondash është absurd, nuk kishte vëmendje në atë rast. Në Serinë A nuk mund të marrësh një gol si ky.

Na vjen keq sepse duke i dhënë një gol të tillë Milanit, sepse pastaj bëhet e vështirë. Mënyra se si ai arriti sigurisht që mund të kishim bërë më shumë. Në pjesën e parë nuk ishim Sassuolo i vërtetë. Në pjesën e dytë luftuam dhe e kthyem mbrapa Milanin, por ne e dimë se është e vështirë të shënosh ndaj një ekipi të shkëlqyeshëm”.

Related posts

AMIR RRAHMANI FANTASTIK/ Ja çfarë bën sulmuesi i Veronës përballë portierit të “Kuqezinjve”

Delo.autor

Unitedi pritet t’i ofrojë Mourinhos para për shpenzime gjatë afatit të janarit

Isa.Autor

NIS OPERACIONI “FSHESA” TEK INTERI/ Dy lojtarët zikaltër me “valixhe në duar”

Delo.autor

Leave a Comment