Futboll Sport

ZYRTARE/ Nga Premier League në Turqi dhe tani Zvicër. 35-vjeçari firmos me ekipin e ri

Gael Clichy zyrtarisht është kthyer në futboll! Lojtari 35-vjeçar nga Toulouse, pasi kaloi një jetë në Premier League (tetë vjet te Arsenal dhe gjashtë te Manchester City), u la i lirë në gusht pas tre sezonesh te Basaksehir i Stambollit.

Image

Tani, siç njoftoi Servette në profilin e tyre në rrjetet sociale, mbrojtësi i krahut ka nënshkruar me klubin zviceran deri në vitin 2022.

Ai bëri debutimin e tij profesional në Kanë, ku në 2 sezone luajti 15 herë pa shënuar asnjë gol. Pastaj, vetëm 3 ekipe të tjera si Arsenal, Manchester City dhe Istambul Basaksehir.

Related posts

Tare: Klauzola e De Vrij e vlefshme brenda dhe jashtë Serie A

Q.Autor

“VITIN TJETËR DUA…”/ Neymar flet hapur: E vetmja gjë që dua është të luaj me Messi-n

Delo.autor

Formacionet zyrtare: Leganes – Real Madrid

Q.Autor

Leave a Comment